Veršelių auginimas mobilioje lauko verandoje
Dar vienas veršelių auginimo metodas. Šiuo būdu veršeliai auginami taip pat, kaip ir lauko tipo veršidėje. Jie turi tą patį auginimo lauke privalumą – gryną orą, puikią ventiliaciją. Veršeliams grynas oras yra labai svarbus, nes viena didžiausių problemų ūkiuose, greta veršelių viduriavimo yra kvėpavimo ligos. Veršelių laikymo lauke būdas yra geriausia kvėpavimo ligų prevencija.
Funkcionalumas tapatus stacionariai lauko veršidei
Standartiniai Grupiniai veršelių nameliai, kurių kiekvienas yra pritaikytas 14 veršelių laikymui, yra komplektuojami su mobiliais veršelių gardais. Gardų išmatavimas yra 5×5 metrai, taigi tas pats dydis, kaip ir įprastinėje lauko tipo veršidėje. Priekinė gardo tvorelė yra vadinama šėrimo tvorele. Joje įrengti laikikliai kibirėliams arba buteliams, vandeniui, pašarui. Tvorelėje gali būti įrengtas veršelių fiksavimas. Gardas turi vidinę pertvarą. Tai padaro jį labiau funkcionaliu. Veršelius galima atskirti, pvz.: mėžimo metu.
Veršelių Veranda turi stogą, kuris formuoja veršeliams pastogę. Stogas yra įtvirtintas bendroje konstrukcijoje ir juda kartu su gardu.
Mobilaus veršelių auginimo būdo privalumai
Nuo įprastos lauko tipo veršidės veranda skiriasi tuo, kad lengvai gali būti perstatoma į skirtingas vietas. Tai sukuria daug privalumų ūkiams, kurie yra plėtros fazėje ir veršelių laikymo vieta objekte keičiasi. Taip pat patogu, kai veršeliai laikomi ant pievutės. Galima perstatyti veršidę ir leisti pievai atsigauti. Video parodytas dar vienas didelis šio laikymo būdo privalumas – mėšlo šalinimas.
Nepamirškime darbuotojų
Darbuotojams lauko tipo veršidėse taipogi sukuriamos patogios darbo sąlygos. Veršelius patogu girdyti, šerti, mėžti. Žiemos metu reikia pasirūpinti šilta ir patogia darbuotojų darbo apranga.
Veršelių poreikiai
- Naujagimiai veršeliai pirmą valandą po gimimo pagirdomi krekenomis.
- Vėlesniam auginime labai svarbu, kad jiems girdomas pienas būtų pasterizuojamas. Tam tikslui yra naudojami mobilūs pieno pasterizatoriai, kurie ne tik pasterizuoja pieną, bet ir paruošia girdymui pieno miltelius. Nuveža veršelių gėralą veršeliams ir jį išdalina.
- Veršeliai nuolat turi galimybę atsigerti vandens ir paėsti jiems skirto koncentruoto pašaro.
- Sausai kreikiami šiaudais.
- Stebima jų savijauta ir prireikus laiku pradedamas gydymas.
Tinkamai auginti ir prižiūrėti veršeliai ateityje atsidėkos gerais primilžiais ir sveikata.
Daugiau naudingų straipsnių:
“Pieno pasterizatorius. Kaip teisingai pasirinkti?“
“Veršelių girdymas. 5 dažniausiai pasitaikančios klaidos“
“Veršelių laikymas lauke”
Naudingi sprendimai: sulietuvinta bandos valdymo programa, turinti stiprų palaikymą lietuvių kalba, modernūs veršelių laikymo sprendimai, aukštos kokybės pieninių galvijų sperma, kurią galima įsigyti net ir internetu. Straipsniai pieno ūkio valdymui.
Susisiekite tel. 8628 21289 Mindaugas